مرکز پایان نامه - پروژ های دانشجویی ...

درباره من
ذکر ایام هفته
شنبه یارب العالمین
یکشنبه یاذالجلال والاکرام
دوشنبه یاقاضی الحاجات
سه شنبه یاارحم الراحمین
چهارشنبه یاحی یاقیوم
پنج شنبه لااله الاالله الملک الحق المبین
جمعه اللهم صل علی محمدوال محمدوعجل فرجهم
هر ذکر در هر روز صد مرتبه

موضوعات
نويسنده :بهزاد
تاريخ: یکشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 18:27
 بتن - بتن سبک - بتن کفی و مصالح ساختمانی جدید - مقالات عمران - مقاله - سوپر دانلود - مقالات علمی ایران - روز بتن - بتن آماده - افزودنی های بتن - ژل روان کننده بتن - بتنی - گچبری - گچ انواع سیمان )

نیاز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان و مسکن و ضرورت استفاده از روش ها و مصالح ساختمانی جدید به منظور افزایش سرعت ساخت سبک سازی افزایش عمر مفید ونیز مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح کرده است .حل مشکلاتی نظیر زمان طولانی اجرا عمر مفید کم و یا هزینه زیاد اجرای ساختمان ها نیاز مند ارائه راهکار هائی به منظور استفاده عملی از روش های نوین ومصالح ساختمانی جدید جهت کاهش وزن و کاهش زمان ساخت , دوام بیشتر و نهایتا کاهش هزینه اجراست . سبک سازی یکی از مباحث نوین در علم ساختمان است که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد . این فن اوری عبارتست از کاهش وزن تمام شده ساختمان با استفاده از تکنیک های نوین ساخت مصالح ساختمانی جدید و بهینه سازی روش های اجرا کاهش وزن ساختمان علاوه بر صرفه جویی در هزینه زمان و انرژی زیان های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله را کاهش داده و صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان را به حداقل می رساند

نويسنده :بهزاد
تاريخ: شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:40
چکیده: صاحبنظران دانشگاهی بر این امر توافق دارند که سرمایه گذاری هایی که در خصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام می شود، باید به دقت تنظیم، اندازه گیری و کنترل شود. پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات دارای ویژگیهای خاصی از جمله ریسک بالا، بازگشت سرمایه محدود، ناملموس بودن نتایج، دارا بودن هزینه ها و منافع پنهان هستند. وقتی پروژه های آینده نگاری حوزه فناوری اطلاعات انجام می شود ناملموس بودن نتایج چشمگیرتر می شود. تاکنون مقالات مختلفی، پروژه های حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات را با روش کارت امتیازی متوازن مورد سنجش قرار داده اند، ولی در ارزیابی پروژه های آینده نگاری فناوری اطلاعات کاری انجام نشده است. این مقاله در قالب ارایه چارچوبی، چگونگی بکارگیری این مدل را برای ارزیابی و نظارت دقیق تر بر پروژه های آینده نگاری فناوری اطلاعات نشان می دهد.
 کلید واژه: پروژه آینده نگاری فناوری اطلاعات، کارت امتیازی متوازن، ارزیابی عملکرد پروژه ها، شاخص. 
موضوع: مقالات , تحقیقات ,
نويسنده :بهزاد
تاريخ: شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:28
مقدمه: برنامه ریزی استراتژیک یک موضوع با اهمیت قابل مشاهده و جذاب در سیستم اطلاعات حرفه ای هر دو جامع دانشگاهی و تجاری از سال 1970 می باشد.سالهاست تعدادی از سازمانها تصمیمات یک موضوع با اهمیت قابل مشاهده و جذاب در سیستم اطلاعات حرفه ای هر دو جامع دانشگاهی و تجاری از سال 1970 می باشد.سالهاست تعدادی از سازمانها تصمیمات تکنولوژیکی و مالکیتی را تحت تاثیر سیستم های اطلاعات سازمانی قرار دارد،بر اساس آنچه که خود باور دارند و یا توصیه هایی که از فروشندگان یا همکاران خود در سازمانهای دیگر می گیرند، انجام می د هند. نتایج این رویکرد برای اتخاذ تصمیم و مصرف سرمایه ها نسبتا غیر قابل پیش بینی است. امروزه اغلب سازمانها بر این موضوع پافشاری می کنند که تکنولوژی و سیستم های اطلاعات تصمیماتی که با یک فهم واضح از کسب و کار و استراتژی سازمانی و رهبری ایجاد شده اند را گزارش می کنند. سیستم اطلاعات استراتژیک یک فرآیند مدیریتی است برای ایجاد انسجام سیستمهای اطلاعاتی با فرآیند برنامه ریزی سازمان ، مرتبط کردن برنامه های کاربردی سیستمهای اطلاعاتی با اهداف سازمان و تعیین الزامات اطلاعاتی برای دستیابی به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت سازمانی. چهارچوبی که به توضیح سیستم های اطلاعات در سازمان های امروزی کمک می کند مثلث استراتژی سیستم های اطلاعات می باشد.چهارچوبی که کمک می کند به توضیح اهمیت سیستم های اطلاعات در سازمان های امروزی، مثلث استراتژی سیستم های اطلاعات می باشد. پیامی که بوسیله مثلث نقل می شود این است که برای سه عنصر مثلث به نامهای تجارت ( کسب و کار) ، استراتژی سازمان و سیستم اطلاعات، هم ترازی و مکمل همدیگر بودن مهم می باشد.توجه به این نکته مهم است که استراتژی تجاری در بالای مثلث قرار دارد.
نويسنده :بهزاد
تاريخ: شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 16:51

 

ماشین های خودکار بسته بندی روغن خوراکی

برای بسته بندی روغن های خوراکی در درون کیسه های کوچک تهیه شده با فیلم های  L.D.P.E  و یا L.L.D.P.E . هدایت گر ماشین به صورت  الکترو پنوماتیک یا  الکترومکانیکی در درون هر ماشین می باشد .  

ماشین های بسته بندی در اندازه های خانواده :

ماشین های بسته بندی تک لوله  برای انجام بسته بندی هایی در اندازه خانواده طراحی شده و برای لفاف بندی  انواع بیسکوئیت های گرد ، مربع یا مستطیل شکل مورد استفاده قرار داده می شود .  بیسکوئیت ها از قسمت قیفک وارد  دستگاه می شوند و دستگاه  تغذیه خودکار به گونه ای عمل می کند که  بیسکویئت های دارای اندازه یکسان به آرامی   و از طریق تسمه نقاله به درون دستگاه وارد گردیده شوند . بعد از این فرایند ، یک میله استیل بیسکوئیت ها را  به قسمت جعبه پیچی فرستاده در آنجا بیسکوئیت ها در اندازه های مساوی در درون جعبه های کاغذی  به صورت متمرکز قرار داده می شوند.  بسته شدن نهایی و عمل برش به وسیله    فک های گرم  در حال چرخش    انجام میشود    . این گونه از ماشین های  لفاف بند خانواده   از طول عمر بهتر و  راندمان بالاتری برخوردار می باشند.  

 

نويسنده :بهزاد
تاريخ: شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 11:26

است همچنین آتش سوزی های عمدی،تصادفات منجر به مرگ و جراحات ناشی از بی احتیاطی در حوادث رانندگی،ناشی از مستی است.

صرف نظر از مواردی که نقش الکلسیم در بروز  جرم به نحوی آشکار است، آیا تبهکاری عمومی به نوبه خود با مصرف الکل در تغییر است؟ پاسخ به این پرسش خیلی اطمینان بخش نیست،زیرا داده ها متناقص هستند.درباره تکرار کنندگان جرم،آمارها نشان می دهند که تقریبا نیمی از آنان الکلیک هستند.اما در آمار عمومی،تمام گروه ها در آمیخته اند و میتوان در قبول بررسی هایی که درباره تغییرات تطبیقی بزهکاری و مقدار الکل مصرف شده در زمان و مکان به عمل آمده است تردید و مخالفت ورزید.زیرا نمی توان وجود همبستگی بین دو پدیده را ثابت کرد و به عکس قبول رابطه ای که کشور های شمالی و ایالات متحد آمریکا توانسته اند بین تنزل تبهکاری و تحریم برقرار نمایند مورد تامل است[1].

3- مهاجرت

مهاجرت به معنی کوچ کردن افراد از محیطی به محیطی دیگر،که می توان از روستا به شهر یا از شهری به شهر دیگر یا حتی از کشوری به کشور دیگر باشد.

مهاجران گاهی به خاطر پیدا کردن موقعیت های بهتر شغلی،مسکن،وضعیت آب و هوایی بهتر،درآمد بیشتر و...از شهر ودیار خود کوچ می کنند.[1] . جرم شناسی نظری-تالیف:گسن،ریمون-ترجمه:کی نیا،مهدی-تهران-مجد 1385

موضوع: مقالات , تحقیقات ,
نويسنده :بهزاد
تاريخ: شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 11:15

درمان

در ابتدا این افراد جزء روان درمانی حمایتی psychotherapy supportive درمان دیگری را تحمل نخواهند کرد.ولی بعد از ایجاد ارتباط و اعتماد،روان درمانی آگاهی دهنده و حتی روان درمانی analytic   قابل استفاده خواهد بود،رفتار درمانی و تمرین های  مخصوص که گستره تجربی افراد را بیشتر می کند برای این افراد مفید است

Psychotherapy inter pensonal هم در بهبود روابط عاطفی موثر است.رفتار درمانی با استفاده از تکنیک هایی مثل assertiveness training   آموزش اتکاء به نفس     social skill trainingآموزش مهارت اجتماعی   و انجام می شود.منطق درمانی که تصورات غلط را زیر سوال می بردcongnition therapy و بیمار را در آشنایی با توانایی های خود یاری می دهد برای   رشد اعتماد به نفس بسیار موثر است.

موضوع: مقالات , تحقیقات ,
نويسنده :بهزاد
تاريخ: شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 11:13

کلید واژه    

1). شخصیت مجموعه ویژگی هایی که خاص هر شخص است .

2).بزهکار: شخصی که از الزامات قانونی تخطی می کند.

3).مؤلفه : عوامل موثر بر پدیده ای

«چکیده»

شخصیت فرد، فاکتور ی است که همواره بر زندگی فرد تاثیر می گذارد، و حتی به طور ناخود آگاه رفتار و مناسبات فرد تحت تاثیر شخصیت وی می باشد. شخصیت در طول عمر انسان ثابت و پایدار است ولی قابل اصلاح می باشد.

عوامل گوناگونی برروی شخصیت فرد تاثیر می گذارد که تاثیر آن ها برهم تابع عوامل دیگری نیز می باشد مانند شغل،تربیت،مسکن و بیماری ها و...اما شخصیت تنها عامل منحصر به فرد در رابطه با ارتکاب جرم نمی باشد و تنها بسته و زمینه ساز تلقی می شود.چه بسا انسان های کاملاً نرمال هم در شرایطی که محیط و عوامل بیرونی بر آن ها سنگینی می کند دست به ارتکاب جرم بزنند.

 

موضوع: مقالات , تحقیقات ,
نويسنده :بهزاد
تاريخ: شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 7:25
چکیده: سازمانهای پویا و متحولی که در زمینه تکنولوژی رایانه پیشرفت کرده اند، مجموعه بالقوه ای از برنامه های کاربردی  DSS را ایجاد کرده اند.برای برنامه ریزی استراتژیک سازمان یا نقشه راه ، درک درستی از برنامه های کاربردیDSS  حائز اهمیت است.این تحقیق می کوشد تا تعریفی از DSS، جذب فناوری اطلاعات و پویایی جذب  DSS ارائه کند.آنچه که به عنوان ابزارهای DSS جذب برنامه های کاربردی سازمان میشود شامل آنهایی است که به عنوان برنامه های کاربردی یک بارهDSS  (غیر تکراری) در سطح برنامه ریزی استراتژیک وارد سازمان میگردد.انتقال فناوری تا جاگیری ابزارها در برنامه های کاربردی پشتیبان تصمیم ساختار یافته (SDS) یا سیستم های فرایند تبادل (TPS) ادمه دارد.بنابراین مدیران باید آنها را به عنوان یک سیستم SDS/TPS ببینند نه به عنوان یک سیستم DSS. شناسایی نقشه راه جذب فناوری اطلاعات، به انتقال فناوری کمک می کند و آن را به رسمیت می شناسد. این به معنای قابل قبول بودن ایجاد این انتقال است.
واژه های کلیدی: DSS، سیستم پشتیبان تصمیم گیری ،جذب فناوری اطلاعات ، توسعه نرم افزاری.

نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:24

بتن سبک ماده ای است با ترکیبات جدید و فوق العاده سبک و مقاوم .

مواد تشکیل دهنده بتن سبک عبارت است از ورموکولیت، پرلیت، سنگ بازالت و سیمان تیپ 2 و ... در این بتن همانند بتنهای عادی ، از ماسه استفاده نمی شود.عدم وجود ماسه باعث سبک و همگن شدن ساختار بتن گردیده و باعث می شود که مواد تشکیل دهنده که تقریبا" از یک خانواده می باشند و بهتر همدیگر را جذب کنند .ساختمان این بتن متخلخل بوده و این مسئله پارامتر بسیار موثری است. چون تخلخل موجود در بتن باعث مقاوم شدن در برابر زلزله و عایق شدن در برابر صدا ، گرما و سرما می گردد . ترکیبات این بتن به گونه ای عمل می کند که حالت ضد رطوبت به خود گرفته و به مانند بتن معمولی که جذب آب دارد عمل نکرده و آب را از خود دفع می کند . این بتن تحت فشار مستقیم (پرس) ساخته می شود .بدلیل شکل گیری بتن در فشار، ساختار آن دارا ی یکپارچگی قابل قبولی است .بتن سبک در قالبهای طراحی شده توسط متخصصین ، بصورت یکپارچه ریخته می شود . بدلیل یکپارچگی در نوع ساختمان بتن ، قطعه تولیدی از استحکام بالایی برخوردار شده و مقاومت بالایی نیز در برابر زلزله از خود نشان خواهد داد .برای تقویت این بتن از یک یا چند لایه شبکه فلزی در داخل بتن استفاده شده که این حالت همانند مسلح کردن بتن معمولی بوسیله میلگرد می باشد .هزینه تولید این نوع بتن از دیگر مواد ساختمانی به نسبت ویژگی آن پایینتر است.زمان بسیار کمتری جهت تولید دیوار های بتنی سبک یا قطعات دیگر لازم است .پرت مواد اولیه جهت تولید بتن سبک بسیار کمتر از بتن معمولی است. چون تمام مراحل تولید در محل مشخصی صورت گرفته و جهت تولید پروسه ای طراحی گردیده است .دلیل طراحی کلیه مراحل تولید و وجود نظارت بر تمامی این مراحل ماده تولیدی دارای استاندارد خاصی تعریف شده است . (مهندسی ساز)خرید مصالح بطور عمده صورت می گیرد و هزینه کمتری برای سازنده در بر خواهد داشت و در نهایت خانه پیش ساخته با قیمت پائین تری عرضه می گردد .قطعات تولیدی در کارخانه از آزمایشات کنترل کیفیت گذر کرده و در صورت تائید به بازار مصرف
عرضه می گردد .بتن سبک مسطح بوده که می توان با یک ماستیک کاری ساده بر روی آن رنگ آمیزی کرد.


نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:18

مقدمه:

از آن جا که خوردگی یک پدیدة مخرب در ساختمان می باشد  در جوامع امروز بیش از پیش مورد توجه مهندسین ومعماران طراح می باشد ودرس خوردگی  ساختمان که درسی اختصاصی  برای دانشجویان رشته عمران _مرمت است کاملا دانشجویان را با مسائل مخربی ومرمتی  ساختمان  آگاه ساخته وبسیار  مفید است  لذا از تلاش های  آن استاد گرامی  در مراکز آموزش عالی کشور  که خود  گویای  بار علمی غنی در  زمینه  علم  مهندسی  عمران  می باشد کمال  تشکر  وقدردانی  را می شود  وامید  که با  بهره گیری  هر چه بهتر  از حضور آن استاد بزرگواردرآینده ای  نه چندان  دور  با داشتنی ایرانی  آباد  وسربلند در زیر  پرچم سه رنگ جمهوری  اسلامی  گوشه ای  هر چند کوچک از زحمات شما استاد عزیز را جبران  نمائیم . 

نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:12
گود برداری و سازه های نگهبان
در بسیاری از پروژه های ساختمانی لازم است که زمین به صورتی خاکبرداری شود که جداره های آن قائم یا نزدیک به قائم باشد. این کار ممکن است به منظور احداث زیر زمین ، کانال ، منبع آب و .. صورت گیرد. فشار جانبی وارد بر این جداره ها ناشی از رانش خاک بر اثر وزن خود آن ، و نیز سر بار های (surcharge) احتمالی روی خاک کنار گود می باشد. این سربارها می توانند شامل خاک بالاتر از تراز افقی لبه ی گود ، ساختمان مجاور ، بارهای ناشی از بهره برداری از معابر مجاور و ... باشند. به منظور جلوگیری از ریزش ترانشه و تبعات منفی احتمالی ناشی از این خاکبرداری ، سازه های موقتی را برای مهار ترانشه اجرا می کنند که به آن سازه های نگهبان (retaining structures;support systems) می گویند.
نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:9
طراحی شمع ها هم جنبه های هنری دارد و هم جنبه های علمی. هنر طراحی در انتخاب مناسب ترین نوع شمع و روش نصب آن با توجه به شرایط بارگذاری و ساختگاهی است. جنبه های علمی طراحی شمع به پیش بینی و تخمین درست عملکرد شمع مستقر در خاک در حین نصب و بار گذاری دوران بهره برداری کمک می کند. این عملکرد بطور مؤثر بستگی به روش نصب شمع بستگی داشته و به تنهایی نمی تواند توسط خصوصیات فیزیکی شمع و مشخصات خاک دست نخورده پیش بینی شود. دانستن انواع شمع ها و روش های ساخت و نصب شالوده های شمعی مستلزم فهم علمی رفتار آنهاست.
نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:6

کلیات
 قبل از اقدام به پی سازی ساختمان باید اطمینان حاصل گردد که در طرح و محاسبات نکات زیر رعایت شده باشد :
 الف – نشست زمین بر اثر تغییر سطح ایستایی
 ب – نشست زمین ناشی از حرکت ولغزش کلی در زمینهای ناپایدار
 پ – نشست ناشی از ناپایداری زمین بر اثر گود برداری خاکهای مجاور و حفر چاه. 
 ت – نشست ناشی از ارتعاشات احتمالی که از تاسیسات خود ساختمان با ابنیه مجاور آن ممکن است ایجاد شود. تعیین تاب فشاری زمین :

 برای روشن کردن  وضع زمین در عمق، باید چاه های آزمایشی ایجاد گردد این چاهها باید به عمق لازم و به تعداد کافی احداث گردد و تغییرات نوع خاک طبقات مختلف زمین بلافاصله مورد مطالعه قرار گیرد و نمونه های کافی جهت بررسی دقیق به آزمایشگاه فرستاده شود.  برای بررسی و تعیین تاب فشاری زمین در مورد خاکهای چسبنده نمونه های دست نخورده جهت آزمایشگاه لازم تهیه می گردد و برای خاکهای غیر چسبنده آزمایشهای تعیین دانه بندی و تعیین وزن مخصوص خاک و آزمایش بوسیله دستگاه ضربه دار در مح لانجام می گیرد در حین گمانه زنی باید تعیین کرد که آیا زمین محل ساختمان خاک دستی است یا طبیعی و تشخیص این امر حین عملیات خاکبرداری با مشاهده مواد متشکله جدا محل خاکبرداری و وجود سوراخها ومواد خارجی ( نظیر آجر، چوب، زباله و غیره ) مشخص می شود.   به منظور تعیین تاب مجاز زمین می توان از تجربیات محلی مشروط بر آن که کافی بوده باشد استفاده کرد.  ابعاد پی ساختمانهای ساخته شده قرینه ای برای تعیین تاب مجاز زمین خواهد بود.   هنگامی که نتایج  تجربی در دسترس نباشد و از طرف تعیین تاب مجاز زمین با توجه به اهمیت ساختمان مورد نیاز نباشد، می توان تاب مجاز را با تعیین نوع خاک توسط متخصص با استفاده از جدول شماره 2-19 ایران تعیین نمود.   قراردادن پی ساختمان روی خاکریزهایی که دارای  مقدار قابل توجهی مواد رسی بوده ویا به خوبی متراکم نشده باشد صحیح نبوده و باید از آن خود داری کرد در صورتی که پی سازی در این نوع زمین به عللی اجباری باشد، باید نوع و جنس زمین مورد مطالعه و آزمایش قرار گرفته و سپس نسبت به پی سازی متناسب با این نوع زمین اقدام گردد.

نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 18:59
یکی از مشکلاتی که بشر از آغاز زراعت بر روی زمین با آن مواجه بوده، فرسایش سریع خاکها می باشد.  فرسایش خاک هنوز هم در آمریکا و بسیاری از مناطق حاره ای و نیمه خشک دنیا از معضلات به شمار می رود و در کشورهایی که آب و هوای معتدل دارند _ از جمله انگلستان، بلژیک و آلمان _ به عنوان یکی از مسایل خطرناک تلقی می شود. این مشکل در ایران که بخش وسیع آن را کویر ها در بر گرفته اند و خاک از پوشش مناسبی برخوردار نیست بسیار بارز و چشمگیر است.
جلوگیری از فرسایش خاک که در واقع معنی آن کاهش میزان تلفات است، به حدی که سرعت فرسایش تقریبا برابر سرعت طبیعی تلفات خاک گردد، بستگی به انتخاب استراتژیهای مناسب در حفاظت خاک دارد.  این امر مستلزم شناخت تمامی فرایند های فرسایش است.  اثر فرسایش تنها به مناطقی که خاک سطحی آن توسط باد و آب از بین رفته و سنگ مادر یا خاک زیر در معرض دید قرار گرفته و سطح زمین توسط آب بریدگیها چاک چاک شده است مربوط نمی شود، بلکه مناطق پایین باد و کف دره ها را که در آن سطح زمین پوشیده از نهشته های شن و ماسه بوده و کانالها و نهر هایی که از رسوب پر شده اند  را نیز در بر می گیرد.
شدت فرسایش در زمانها و مکان های مختلف متغیر است.  رسوباتی که در اثر یک واقعه آب و هوایی معین ایجاد می شود به شرایط توپوگرافی، نوع خاک و نحوه استفاده از زمین بستگی دارد و این امر موجب تغییرات موضعی فرسایش می شود. از آنجایی که آب و هوا مرکب از مجموعه  وقایعی با شدت های مختلف است در نتیجه مهمترین عامل در تغییرات زمانی کوتاه مدت فرسایش را می توان آب و هوا به شمار آورد. در هر حال خصوصیت های اقلیمی، بخصوص مقدار بارندگی، شدت بارندگی و سرعت باد در جاهای مختلف متغیر است.  از این گذشته تغییرات زمانی درازمدت نیز ممکن استدر فرسایش اتفاق افتد. بنابراین، نقش متقابل تغییرات زمانی و مکانی فرسایش تا حد زیادی پیچیده است.  علی رغم بهم پیوستگی این دو بهتر است آنها را به طور مجزا مورد بررسی قرار دهیم
نويسنده :بهزاد
تاريخ: پنجشنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 16:24

فصل 1: اطمينان سازماني در کسب و کار

فصل 2:الزامات مدل اعتماد به نفس در کسب وکار

فصل 3:اندازه گيري بهره وري واحدهاي توليدي

فصل 4:نقش خودکارآمدي درتوانمندسازي کارکنان

فصل 5:مهندسي مجدد منابع انساني از طريق فناوري اطلاعات

فصل 6:تهيه و طراحي سيستم اطلاعات منابع انساني

فصل7:تاثير فناوري اطلاعات بر مديريت منابع انساني

فصل 8:مديريت منابع انساني در سازمانهاي يادگيرنده

فصل9:انواع پرداختهاي تشويقي

فصل 10:استرس،دلايل و تاثير آن بر عملکرد کارکنان سازمان

فصل 11: نگرش مديريت در اثر بخشي سازمان

فصل 12: مديريت منابع انساني در عرصه جهاني

فصل 13: چالشهاي فراروي مديريت منابع انساني

فصل 14: سرمايه اجتماعي و جنسيت در محيط کار

فصل 15: نقش مهارتهاي انساني در کسب مزيت رقابتي

فصل 16: هنر رفتار با افراد دشوار

فصل 17: مديريت پاداش
فصل18: منابع انساني در آغاز هزاره سوم

فصل 19: نقش فناوري اطلاعات در توسعه منابع انساني

فصل 20:بررسي ويژگي‌هاي مديران و مهم‌ترين راهکارهاي اجرايي در ايجاد انگيزه

فصل 21:ويژگي‌هاي مديران به عنوان تصميم گيرندگان از ديدگاه حضرت علي(ع)

موضوع: مقالات , تحقیقات ,
نويسنده :بهزاد
تاريخ: دوشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 16:27

شبکه های بی سیم (Wireless) یکی از تکنولوژی های جذابی هستند که توانسته اند توجه بسیاری را بسوی خود جلب نمایند و عده ای را نیز مسحور خود نموده اند. هرچند این تکنولوژی جذابیت و موارد کاربرد بالایی دارد ولی مهمترین مرحله که تعیین کننده میزان رضایت از آن را بدنبال خواهد داشت ارزیابی نیاز ها و توقعات و مقایسه آن با امکانات و قابلیت های این تکنولوژی است.

نادیده گرفتن حقایق، امکانات فنی و موارد کاربرد این تکنولوژی نتیجه ای جز شکست و عدم رضایت نخواهد داشت. نکاتی که در اینجا به آنها اشاره میکنم مجموعه دانسته هایی است که میتواند در انتخاب و یا عدم انتخاب شبکه بی سیم و بکارگیری موثر و مفید آن به شما کند.

شخصاً با افراد و سازمان ها متعددی برخورد داشته ام که در بکارگیری شبکه های بی سیم دچار شکست شده اند فقط به این دلیل که صرفاً مسحور جدابیت کلمه Wireless گردیده اند بدون اینکه ارزیابی و شناختی نسبت به واقعیات و موارد کاربرد آن داشته باشند لذا فکر کردم جمع آوری برخی دانستنی ها، بایدها ونباید ها که شرکت های ارائه کننده تجهیزات بی سیم کمتر آن را به مشتری منتقل میکنند میتواند آگاه بخش و موثر در تصمیم گیری درست باشد.

نويسنده :بهزاد
تاريخ: دوشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 8:16
قبل از آنکه چند درونماى نظرى را که سيماى امروزى جامعه‌شناسى را مشخص مى‌کند، به‌طور مختصر طراحى کنيم بايد تذکرى مقدماتى در اين‌باره بدهيم که در اينجا چگونه و به چه وضعى از تئورى سخن گفته مى‌شود؟ اصطلاح تئورى نزد جامعه‌شناسان اغلب به شکل و شيوه ديگرى غير از آنچه در منطق تحقيق (در مبحث منطق تحقيق - نظريه علم) مطرح و از آن صحبت شد، به‌کار برده مى‌شود. اغلب بين ”نظريه‌ جامعه‌شناختي“ و ”نظريه‌هاى جامعه‌شناسي“ تفاوت مى‌گذارند؛ به‌طورى که در (نظريه جامعه‌شناختي) بيشتر از آن يک نمونه عالى يا پارادايم، يک دورنما و برداشت جهاني، يک فرانظريه (Metatheorie) و يک نظريه برتر (Paratheorie) مورد نظر است. مثلاً و تقريباً در جامعه‌شناسى اغلب از يک مقايسه بين تئورى‌ها سخن به ميان مى‌آيد و منابع کتاب‌هاى زيادى (از جمله کين ‌لوخ Kinloch ـ در سال ۱۹۷۷، اسکايدمور Skidmore ـ در سال ۱۹۷۹؛ ابرله و مايندوک Eberle, Maindok در سال ۱۹۸۴) در اين‌باره به ما گزارش مى‌دهند. با اين شيوهٔ سنت‌هاى تحقيق، که به منزله مقدمه حداقل کارکردگرائى (فونکسيوناليسم) و تعامل‌گرائى نمادى (Interaktionismus) و همچنين اغلب مقدمه مارکسيسم و جامعه‌شناسى نظرى رفتارى است، نظريه تضادها و شيوه تحقيق مردم‌شناسى مورد نقد و بحث واقع مى‌شود.
نويسنده :بهزاد
تاريخ: دوشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 8:6
این پژوهش با بهره گیری از مبانی نظری نظریه دلبستگی، به جهت تعیین و تبیین یکی از عوامل احتمالی موثر در شکل دهی تحول دلبستگی طرح شده است.

این پژوهش با بهره گیری از مبانی نظری نظریه دلبستگی، به جهت تعیین و تبیین یکی از عوامل احتمالی موثر در شکل دهی تحول دلبستگی طرح شده است. منابع داده های موجود، پرسشنامه هوش هیجانی بار آن و فرایند موقعیت ناآشنا هستند. صد تن از مادران کودکان یک ساله، به منظور تفکیک مادران به دو گروه مادران کودکان ایمن و مادران کودکان ناایمن، همراه با فرزندان شان در فرایند موقعیت ناآشنا شرکت جسته، به پرسشنامه بار آن پاسخ دادند. نتایج مبین سه نکته اصلی است:

۱) هوشبهر هیجانی مادران کودکان ایمن بیش از گروه مادران کودکان ناایمن است.

۲) در میان مولفه ها، مولفه روابط بین فردی تفاوت میانگین بیشتری را نشان داده است.

۳) در میان خرده مولفه ها: همدلی، خودآگاهی هیجانی، آزمون واقعیت، شادکامی و تحمل فشار تفاوت بیشتری را در میان دو گروه مادران به نمایش گذارده است.

در این میان تنها تفاوت میانگین های دو گروه درخرده مولفه انعطاف پذیری موید فرض پژوهش نیست. به این

 ترتیب توانایی مادر در شناخت نیازهای دلبستگی کودک، مسوولیت پذیری، همدلی و سازگاری او با این نیازها و نیز توانایی او در جهت شناخت هیجان های خویشتن، مهار و جهت دهی مناسب به این هیجان ها و استفاده از توانایی های ذکر شده در جهت تحمل فشارهای وارده از سوی مادر در شکل گیری و تحول نظام دلبستگی کودک موثر می باشد.

نويسنده :بهزاد
تاريخ: یکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 8:44

چکیده

آنزیم 5 آلفاردوکتاز می باشد که باعث کاهش مقادیر II سابقه و هدف : فیناستراید مهارکننده تیپ

دهیدروتستوسترون شده و در درمان طاسی موی مردانه مؤثر است. در این مطالعه اثر فیناستراید موضعی با نوع خوراکی آن در درمان این بیماری مورد مقایسه قرار می گیرد.

مواد و روش ها : مطالعه از نوع کارآزمایی بالینی دوسوکور می باشد. 45 بیمار مرد بالغ از مراجعین به درمانگا هها و مطب های خصوصی شهر ساری که براساس شرح حال ومعاینه بالینی مبتلا به طاسی مردانه بودند و معیارهای ورود به مطالعه ژل ) A را داشتند انتخاب شدند. بیماران واجد شرایط در طی شش ماه وارد مطالعه شده و به صورت تصادفی به دو گروه قرص فیناستراید و ژل پلاسبو) تقسیم شدند. جهت ارزیابی تاثیر دارو، سیر بهبودی و ) B فیناستراید و قرص پلاسبو) و گروه عوارض آن، بیماران قبل از درمان، در پایان هفته اول و سپس در پایان هر ماه با مشاهدات بالینی پیگیری شدند و متغیرهای وسعت ضایعه، تعداد مو و تعداد موی ضخیم بررسی شدند. تجزیه و تحلیل آماری با فرمو لهای آماری توصیفی و کای دو انجام شد.

23 ماه بود . تفاوت معنی داری بین دو گروه از نظر ضخامت و /10 ± 18/ یافته ها : متوسط زمان ریزش مو در بیماران 8تعداد مو و وسعت منطقه طاسی در پایان هر ماه وجود نداشت . اندازه گیری های متوالی نشان داد که افزایش تعداد موه ا وافزایش موی ترمینال در هر دوگروه درمانی در شروع و پایان معنی داری بود.

استنتاج : نتایج نشان داد که اثرات درمانی هر دو داروی ژل و قرص فیناستراید بر بیماران مبتلا به طاسی مردانه در حد متوسط بود.

نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:18
دیوان بین‌المللی کیفری (به انگلیسی: International Criminal Court به اختصار ICC) اولین دادگاه دائمی بین‌المللی برای رسیدگی به جرایم نسل‌کشی، جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و جنایت تجاوز[۱] است که مقر آن در لاهه، هلند قرار دارد.

اساسنامه این دادگاه در ۱۵ ژوئن ۱۹۹۸ در رم به تأیید نمایندگان ۱۲۰ دولت رسید و در ۱ ژوئیه ۲۰۰۲ با تصویب آن توسط ۶۰ کشور موجودیت پیدا کرد. این دادگاه به جرایمی رسیدگی می‌کند که پس از این تاریخ توسط اتباع یا در قلمرو یکی از کشورهای عضو انجام شده باشد و یا اینکه با تصویب شورای امنیت ملل متحد به این دیوان احاله شده باشد. تا ژوئن ۲۰۱۱ تعداد کشورهای عضو این نهاد به ۱۱۱ کشور رسیده‌است، ۳۷ کشور دیگر هم اساسنامه رم را امضا کرده‌اند اما هنوز به تصویب مجالس قانون‌گذاری خود نرسانده‌اند. کشورهای مهمی چون آمریکا، روسیه و چین (۳ عضو دائم شورای امنیت) و هند (دومین کشور پرجمعیت دنیا) از منتقدان این دادگاه بوده و به آن نپیوسته‌اند.

این دادگاه تاکنون به ۵ موضوع رسیدگی کرده‌است: شمال اوگاندا، کنگو، آفریقای مرکزی، دارفور (سودان)، و کنیا. علیه ۱۴ نفر اعلام جرم کرده که از بین آن‌ها ۷ نفر فراری، ۲ نفر مرده (یا تصور می‌شود که مرده باشند)، ۴ نفر در بازداشت و یک نفر به طور داوطلبانه در دادگاه حاضر شده‌است.

نويسنده :بهزاد
تاريخ: پنجشنبه بیستم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 16:18

فهرست مطالب

مقدمه .............................................................................................................................5

تاریخچه سنگ‌های قیمتی در ایران...................................................................................6

موضوع فعاليت طرح.......................................................................................................13

سرمايه گذاري طرح

هزینه های سالیانه طرح ..............................................................................................15

تسهیلات سرمایه ثابت...............................................................................................21

منابع و ماخذ .............................................................................................................29

 

نويسنده :بهزاد
تاريخ: چهارشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 16:19

در امریکای جنوبی، بسیاری از ساختمان های مسکونی و تجاری که قبل از قرن 21 ساخته شده اند، از چوب بعنوان ماده ساختمانی استفاده کرده اند. منابع عظیم چوب ساختار پایه بسیاری از منازل، ساختمان های تجاری، پل ها و کارگاه ها را بوجود آورده اند. امروزه، خانه ها و بسیاری از ساختمان های تجاری و صنعتی از مواد مدرن چوبی ساخته شده اند. اخیراً، علاقه ی روزافزونی به استفاده از چوب در سازه های ترابری مانند پل ها بوجود آمده است.

در این مقاله، به بررسی قابلیت های انواع مختلف سیستم های ساختمانی پرداخته شده است و مفاهیمی در مورد چگونگی انطباق سیستم های قدیمی برای استفاده از مواد و تکنیک های مدرن تشریح شده است. برای مثال زمانی سقف، دیوار ها و کف برای اینکه دارای وزن کمتری باشند، از صفحه های چوبی ساخته میشدند، ولی امروزه این ساختمان ها توسط پلیوود و فلیک بورد های صنعتی ساخته میشوند. در مقایسه با تخته، این پانل های چوبی بسیار راحت نصب میشوند و مقاومت مضاعفی در برابر بار ناشی از باد و زلزله ایجاد میکنند. بنابراین، پانل های پیش ساخته کف و سقف به همراه اتصالات آنها جزء به جزء در کارگاه جایگذاری میشوند. یک سازه را میتوان در زمان کوتاهی با استفاده از سیستم های پانل بندی شده در کارگاه ایجاد کرد.

گلولام و سایر سیستم های چوبی پانل بندی شده، بطور گسترده ای در بزرگراه ها و پل های راه آهن استفاده میشود. شرح مختصری از این نوع ساختار های چوبی را نیز مرور خواهیم کرد.

فهرست

کاربرد چوب در ساختمان.. 3

سازه های قاب سبک... 4

فونداسیون ها 5

کف ها 6

دیوار های خارجی... 8

سقف و پشت بام. 10

عرشه ی چوبی... 11

ساختمان های شمعی و ستونی... 12

ساختمانهای کنده ای.. 14

ساختمان های چوبی سنگین : قاب چوبی... 15

نوع كارخانه اي.. 17

حفاظت از چوب.. 18

دلایل  خشک کردن چوب قبل ازمصرف.. 19

در شکل زیر معایب چوب اثر از دست دادن رطوبت دیده می شود . 19

چوب را به طور معمول به دو روش خشک می کنند: 20

عوامل مخرب چوب.. 20

چرخه زندگی قارچ ها 20

ویژگی های چوب های پوسیده. 20

به طور کلی ویژگی های چوب های پوسیده به شرح زیر است.. 21

حشره های چوبخوار 21

اصول مبارزه با موریا نه. 22

اصول مبارزه با سوسک های چوبخوار. 23

تخته‌هاي trex. 24

ترکس چيست.. 24

دوام. 25

خصوصيات كار با تركس.... 26

برش كاري و دريل.. 26

ميخ و پيچ.. 26

رنگ پذيري.. 27

نگهداري: 27

MDF. 28

مصارف: 29

لترون ( Letron ). 29

لترون رامیتوان به دو بخش تقسیم کرد. 30

مقایسه  Letron با چوب طبیعی... 30

خصوصیات لترون در مقایسه با چوب طبیعی میپردازیم.. 31

نئوپان.. 31

تعريف تخته خرده چوب.. 32

تخته هاي حاصل از پرس غلتكي(پرس بي انتها). 32

تخته هاي توليد شده با پرس قالبي(قالب گيري شده ). 33

طبقه بندي تخته خرده چوب بر اساس چگونگي سطح(رويه). 33

تخته خرده چوب بدون روكش... 33

نتيجه گيري.. 35

 

 

 

نويسنده :بهزاد
تاريخ: دوشنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 18:7

واژه های کلیدی : نیروگاه- حفاظت کاتدیک- خوردگی- لوله های زیرزمینی

چکیده:

 خوردگی از مهمترین مشکلاتی است که صنایع بزرگ منجمله نیروگاهها با آن روبرو هستند که مقابله با آن هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهد. سیستم حفاظت کاتدیک جهت جلوگیری از خوردگی و یا محدود نمودن آن به عنوان راه حل اساسی در اکثر سازه های زیرزمینی بکار می رود. در نیروگاه طوس بیش از 6200 متر لوله زیرزمینی متشکل از پنج سیستم مختلف تحت حفاظت کاتدیک قرار دارد که علیرغم سرمایه گذاریهای اولیه بدلائلی بتدریج کارایی خود را از دست داده و سیستم حفاظتی را مختل کرده بود.

پس از پی بردن به اهمیت موضوع با جمع آوری اطلاعات و سوابق از سیستم، مراجعه به استانداردها و منابع معتبر، استفاده از تجارب سایر نیروگاهها و صنایع نفت و گاز و همچنین نظرات افراد متخصص و با اندازه گیریها و آزمایشات روی سیستم پی به نقائص سیستم برده و نتایج مطلوبی بدست آمد. در این مقاله ضمن بیان سابقه و اهمیت پروژه، نتایج مطالعات، روشها و بررسیهایی را که جهت شناسایی عیوب سیستم انجام گرفته و همچنین مانورها و اقدامات عملی را که جهت تشخیص و رفع خطا در طول اجرای پروژه انجام شده را مطرح نموده و با نتیجه گیری، علل نقائص و اقدامات لازم جهت بهبود سیستم عنوان شده است.

مقدمه:

امروزه بخش مهمی از تاسیسات صنایع را خطوط لوله زیرزمینی تشکیل داده، که حفظ و نگهداری آنها از اهمیت خاصی برخوردار است و روش حفاظت کاتدیک از جمله روشهایی است که برای جلوگیری از خوردگی اعمال می شود.

در نیروگاه طوس بر همین اساس اکثر لوله های مدفون شده شامل خطوط اصلی گاز (GAS)- برج خنک کن (OVF)- سیستم درین (ORT)- سیستم آب آشامیدنی (OUA)- و هیدروژن سازی (OUM) تحت سیستم حفاظت کاتدیک قرار دارد که فرسودگی و نقائص بوجود آمده در اثر بیش از 15 سال کارکرد سیستم باعث شده سیستم کارائی دقیق خود

نويسنده :بهزاد
تاريخ: دوشنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 18:4

 

چكيده

بيش از سه دهه است كه كشورهاي عمده مصرف كننده حاملهاي انرژي، بصورت كاملاً جدي و    برنامه ريزي شده، فعاليتهاي مربوط به كاهش تلفات ناشي از مصرف حاملهاي انرژي و سياستهاي بهينه سازي مصرف سوخت را دنبال كرده اند كه از اين رهگذر، نه تنها در هزينه هاي مربوط به مصارف انرژي، به صرفه جويي هاي قابل ملاحظه اي دست يافته اند، بلكه از توسعه فزاينده روند تخريب محيط زيست نيز به نحو مؤثري جلوگيري كرده اند. ارتقاء سطح تكنولوژي ساخت و توليد، افزايش درآمدهاي دولت از ناحيه مالياتهاي كنترل كننده مصرف سوخت و نظاير آن، از ديگر ثمرات اجراي سياستهاي مصرف انرژي بوده است.

در كشورمان نيز اين مهم از دهه 1370، مورد توجه جدي كارگزاران نظام و برنامه ريزان اقتصادي كشور قرار گرفته است. تأسيس سازمان بهينه سازي مصرف سوخت كشور در سال 1379، نقطه عطفي در گسترش و تعميق اين حركت، در فرايند توسعه اقتصادي كشور مي باشد. برنامه ها و سياستهاي اين سازمان در امور بهينه سازي انرژي و جلوگيري از تلفات مصرف سوخت، در سه گام تعيين استانداردها، تشويق و تنبيه، نظارت مستمر بر رعايت استانداردها و در چهاربخش ساختمان و مسكن، حمل و نقل، صنعت و پروژه هاي CNG دنبال مي شود. در اين مقاله به
نويسنده :بهزاد
تاريخ: یکشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 18:6

مقدمه و تشکر

دوره کارآموزی دوره ای است که در پایان هر یک از مقاطع تحصیلی، هر دانشجو باید بگذراند به جزء دروس اصلی و عملی محسوب می شود و بدون گذراندن این دوره ، فارغ التحصیل نمی شود. مکان کارآموزی توسط خود دانشجو انتخاب شده و دانشگاه آنرا تایید می کند . استاد راهنما توسط خود دانشگاه انتخاب می شود . در دوره کارآموزی فرد باید براساس محل و نیازهای آن برای مدتی مشغول بکار شود تا  با محیط کاری آشنا شود و همچنین توانایی های خود را بکار گیرد.

دفتر فرهنگ دانشگاه مکان کارآموزی بود که ما انتخاب کردیم و فرم آن  توسط دفتر ارتباط با صنعت امضا شد. در ابتدای ترم کارآموز کار خود را شروع کرده و همانند دیگر کارکنان آن محل بکار مشغول می شود.  از استاد گرامی آقای بایمانی بابت راهنمایی ها و زحماتی که کشیده اند کمال قدردانی و تشکر را دارم. از خانم فلسفی و آقای حامدیان نیز که در طول این دوره مرا یاری رساندند ، تشکر می کنم.

 

نويسنده :بهزاد
تاريخ: یکشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 17:6

 

آجر

آجر در ساختمان از زمانهای بسیار دور جا و مکانی داشته  و توانسته جای خود را در تاریخ پرکندو سرآمد مصالح ساختمانی باشد آجر در زمانی که در بابل اختراع شد و ساختن خشت و پختن آن معمول گشت. روزبروز در پهنه گیتی گسترش پیدا کرد و   می توان گفت بطور شعاعی کره زمین را دربرگرفت. خاک رس در اکثر نقاط زمین یافت می شود و این بهترین وسیله ای بود که اکثر مردم دنیا با

آن شناخت پیدا کردند و پس از اینکه آن را به شکل خمیر گل درآوردند، در قالب به آن فرم دادند و در مقابل هوا و آفتاب خشک کردند و در کوره به آتش کشیدند و پختند و پس از اینکه جسم مقاومی شد از آن درخانه سازی و دیگر کارهای ساختمانی مورد بهره برداری قرار دادند. ساده ترین مصالح ساختمانی که از دیرزمان تا به امروز در دسترس فقیرترین و غنی ترین مردم دنیا قرار داشته همانا خشت و آجر می باشد.

 تاریخ آجرسازی را پنجهزار سال قبل از میلاد می دانند. مردمی که در کناره های رود نیل زندگی می کردند می دیدند که رودخانه در آرامش پس از طغیان و ته نشین شدن رسوبات که از نرمه های خاک رس مخلوط با آب که پس از تابیدن آفتاب بروی آن ترکهای متعددی خورده و به قطعات کوچک و بزرگ و به ضخامت تقریبی 4 تا 5 سانتی متر مانند قالبهایی از گل بریده شده و آماده برای کارهائی مانند دیوارسازی در کناره های رود نیل بجا مانده این قطعات را مورد استفاده قرار دادند و به کمک یکدیگر آنها را به دیوار و خانه تبدیل کردند. از آنجا که همیشه در فکر نوآوری وپیشرفت بوده اند از پیدایش دنیا تا به امروز این صفت در وجود بشر رشد کرده و ذوق هنری که همیشه در وجود انسانها به تکاپو افتاده و خلاقیت درونی خود را آشکار کرده و آنهائیکه دست اندرکار بنا و بناسازی بوده اند  به این فکر افتادند که چطور می شود خشت ها را محکمتر ساخت. بنابراین گل رس را با مقداری پهن مخلوط کرده و پس از لگدکردن ورز دادند.  گل آماده شده را در قالب به شکل خشت درآوردند و بعدها برای اینکه گل در زمانیکه مقابل نور آفتاب آب خود را از دست می دهد ترک نخورده و محکمتر به هم بچسبد از کاه استفاده کردند کاه را پس از خیس کردن با خاکی که قراربود برای خشت مالی آماده شود مخلوط کردند و خاک رس و کاه را با آب در هم آمیختند و به شکل گل نیم کاه در قالب به خشت تبدیل نمودند و کاه مانند آرماتور در گل باقیمانده و مانع ترک خوردگی خشت گردید.( کاه را خیس می کردند که نرم شود و در موقع خشت مالی به دست آسیب نرساند.)  از روزی که خشت به آجر تبدیل شد و انسان آجر را شناخت و دانست یکی از عمده ترین مصالح ساختمانی است که بطور وفور باید از آن استفاده کرد، بر آن شدند که هر روز دامنه آجر را وسعت دهند و کاربرد آن که در همه جای ساختمان بود بکار گیرند.

 محققین بطور جمع بر این باورند که استادکاران بلامنازع در مشرق زمین بودند که ساختن آجر و استفاده از آن را مورد استفاده قرار دادند. انتخاب قالب و شکل گیری خشت و آجر از نظر محققین فن در اوائل کار مشکل بود یا بهتر بگوئیم هنری بود که باید روی آن فکر می شد با اینکه در مصر رسوبات ته نشین شده کناره های رود نیل را پس از خشک شدن روی هم قرار دادند و با آن دیوار ساختند ولی در شکل گیری قالب پس از مدتها و اینکه خشتها و آجرها چگونه روی هم قرار بگیرند که خراب نشوند و
نويسنده :بهزاد
تاريخ: جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 20:32
نیروگاه کارون 3 دارای ژنراتور سنکرون با محور عمودی است . بخش قظعات مورد نیاز این پروژه توسط شرکت های داخلی مانند ماشین سازی اراک و پارس ژنراتور و هدکو تحت نظارت و پشتیبانی شرکت اتریشی ساخته شده است که بیشر 90 درصد قطعات ساخته شده ساخت داخل بوده که 10 درصد باقی مانده به دلیل تکنیک در مراحل ساخت از اتریش وارد شده است.

ژنراتور خود دارای دو بخش عمده و اساسی می باشد یکی روتور و دیگری استاتور قطر روتور در این نیروگاه 2/9 متر بوده و قطر استاتور 13 متر بوده است که به طور کلی ارتفاع کلی 8/7 متر می باشد.

میدان مغناطیسی در روتور ایجاد شده و در شین های استاتور القا می شود و از طریق باسداکت ها به ترانسفورماتور منتقل می شود.

در نیروگاه کارون 3 ژنراتور دارای مشخصه های زیر است

 260 MVA  قدرت خروجی کل ژنراتورها :

75/15  KV : ولتاژ خروجی نامی آن ها

50 Hz  فرکانس نامی :

187/5 RPMسرعت نامی :

وزن کل ژنراتور : 980 تن

وزن روتور : 570 تن

وزن استاتور : 270 تن

نويسنده :بهزاد
تاريخ: چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:25
فصـل اولمقدمه :

بدون شک هدف نهایی ارسال انبیاء الهی و انزال کتب آسمانی ایجاد جامعه ای منزه از آلایشهای شیطانی و اقامه عدل بین آحاد بشر و زمینه سازی برای نیل به حیات جاودانی بوده است . برای رسیدن به این جامعه ایده آل لازم است ، که خانواده که عنصر تشکیل دهنده جامعه است ، سالم باشد . در نتیجه هرگونه اختلال در این کانون گرم یا از هم پاشیدگی آن سلامت جامعه را مختل میکند . همچنین آمارها نشان می دهد میزان وقوع جرم در میان فرزندان طلاق از سایر اقشار جامعه بیشتر می باشد . با ذکر این نکته ،آموزش و آگاهی دادن در زمینه ازدواج و لزوم شناخت یکدیگر قبل از ازدواج از راه کارهای اصلی برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده ها می باشد .

 

بیان مسئله :

طلاق به خودی خود آسیب زا نیست اما ممکن است اثراتی داشته باشد که به خصوص این اثرات برای فرزندان طلاق می تواند اثرات منفی به دنبال داشته باشد همچنین طلاق می تواند برای یکی از زوجین که آمادگی طلاق و متارکه را نداشته است اثرات منفی به دنبال داشته باشد از قبیل افسردگی ، سرخوردگی ، اعتیاد و...

آثار منفی طلاق بر روی فرزندان می تواند به صورت ، گوشه گیری، افسردگی، فرار از خانه ، ایجاد ارتباط با گروههای ناسالم ، اعتیاد و... بروز کند.

آیا بین طلاق والدین و ایجاد افسردگی در کودکان رابطه معناداری وجود دارد؟

آیا بین جدایی والدین و فرار از خانه کودکان و نوجوانان رابطه معناداری وجود دارد؟

آیا بین جدایی والدین و گرایش فرزندان به اعتیاد رابطه معناداری وجود دارد؟

 

 

 

نويسنده :بهزاد
تاريخ: چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:22

جدول شماره 5 نشان دهنده همبستگي بين متغيرهاي مستقلي كه در سطح مقياس فاصله اي هستند با متغير وابسته گرايش زنان به طلاق مي باشد.

        با توجه به سطح معني داري[1] جدول ميتوان گفت كه از بين 9 متغير فقط متغير درآمد با متغير وابسته رابطه معناداري ندارد و 8 متغير ديگر  با متغير وابسته رابطه معناداري دارند.

        جدول نشان مي دهد كه متغيرهاي تعداد فرزندان، مدت زندگي مشترك، مدت شناخت و ميزان شناخت همسر قبل از ازدواج با گرايش زنان به طلاق رابطه معني دار و معكوسي دارند؛ يعني اينكه با افزايش مقدار اين متغيرها از مقدار متغير وابسته كاسته مي شود وبالعكس.بقيه متغيرها هم رابطه مستقيمي با متغير وابسته دارند. همچنين در جدول( R ) ضريب همبستگي، R2ضريب تعيين، ضريب B مقدار تغييري كه در متغير وابسته به واسطه يك واحد تغيير در متغير مستقل بوجود مي آيد، خطاي استاندارد، Beta  و مقدار T آمده است.[1]- سطح معني داري 95/0 مي باشد.

نويسنده :بهزاد
تاريخ: چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت: 19:20

چكيده

يكي از موضوعاتي كه در چند سال اخير ذهن اكثر انديشمندان و حتي عموم را به خود مشغول كرده است مسأله طلاق[1] مي باشد. در حال حاضر اين پديده در ايران به شكل يك مسأله و معضل اجتماعي ،مشكلات زيادي را براي افراد و خانواده هاي در معرض طلاق به وجود آورده است .هدف اين مقاله بررسي عوامل مؤثر بر گرايش زوجين به طلاق (مطالعه موردي  شهرستان داراب)مي باشد.  چارچوب نظري اين پژوهش با توجه به تحقيقات پيشين و مطالعاتي كه در اين زمينه انجام گرفته است، تركيبي از نظريه هــاي جامعه شـــناسي خانواده و انحرافات اجتماعي  مي باشد كه از نظريه هاي مبادله، توسعه خانواده، نظام ها، نقش ها و نظريه شبكه اي در قسمت نظريه هاي جامعه شناسي خانواده و از نظريه هاي دوركيم و مرتن در قسمت انحرافات اجتماعي استفاده شده است. روش تحقيق مورد استفاده روش پيمايشي مي باشد.  و تكنيك و ابزار مورد استفاده براي جمع آوري اطلاعات، پرسشنامه همراه با مصاحبه حضوري بوده است. 

        در اين تحقيق اطلاعات مورد نظر از كل افرادي كه در شش ماهه دوم سال 1380 طلاق داده يا به دادگستري  مراجعه كرده و دادخواست طلاق داده بودند جمع آوري شد كه كل اين افراد 150نفر مي باشند كه 115 نفر از آنها زن و 35 نفر ديگر مرد مي باشند.متغير وابسته تحقيق ميزان گرايش به طلاق مباشدكه به صورت يك طيف در پرسشنامه آمده است. تجزيه و تحليل داده ها در دو سطح توصيفي و استنباطي انجام شد كه ابتدا در قسمت آمار توصيفي ، ويژگيهاي جمعيتي ،اقتصادي و اجتماعي


[1]-Divorce

دوستان
ابزارک هاي وبلاگ